Drinky na pláži, soľ vo vlasoch a slnkom pobozkaná pokožka. Aj keď je dovolenka ešte v nedohľadne, pleť s bronzovými odleskami si môžete dopriať aj na jar. Prečítajte si, ako vybrať samoopaľovací krém a na čo dbať pri jeho aplikácii, aby bol výsledný efekt čo najprirodzenejší.
Nie je samoopaľovák ako samoopaľovák
Samoopaľovacie krémy od svojho zrodu ušli poriadny kus cesty. Viac-menej už sa pri nich nemusíte obávať oranžového sfarbenia ani máp na pokožke. Aj tak je ale potrebné samoopaľovací krém vyberať starostlivo, aby vám naozaj sadol a opálenie bolo čo najprirodzenejšie. Na trhu nájdete samoopaľovacie krémy, gély, mlieka aj peny, ktoré sa líšia spravidla konzistenciou a spôsobom nanášania.
Krém, mlieko alebo pena?
Krém je klasikou, peny sa zase veľmi dobre rozotierajú a rýchlo schnú. Spreje naopak vyžadujú určitú zručnosť pri aplikácii, aby ste po procedúre neboli nútení v kúpeľni maľovať. Pokiaľ chcete pokožku zároveň vyživiť a hydratovať, siahnite po samoopaľovacom mlieku. Produkt vyberajte aj podľa požadovaného odtieňa opálenia – najčastejšie sa rozlišuje ľahký, stredný a tmavý tón.
Opálenie na počkanie?
Pri prípravkoch s obsahom bronzera sa opálenie dostaví takmer okamžite. Vďaka zafarbeniu navyše pri nanášaní presne vidíte, či krém natierate rovnomerne. Bronzer sa potom pri sprchovaní vymýva, zatiaľ čo samoopálenie zostane. Samoopaľovací prípravok bez bronzeru je priehľadný a na opálenie si budete musieť po jeho aplikácii nejaký čas počkať. Opálenie obvykle vydrží 3-7 dní, ale pri každom produkte sa doba účinku môže líšiť. Preto si pozorne preštudujte informácie na etikete, aby ste vedeli, čo očakávať.
4 tipy pre prirodzené samoopaľovanie
1. Aby bolo opálenie rovnomerné
Základným predpokladom úspešného samoopaľovania je dôkladná príprava. Chĺpky na tele odstráňte ideálne deň pred nanášaním prípravku, aby na pokožke dobre držal. Ďalej pokračujte telovým peelingom, aby ste pokožku zbavili odumretých buniek. Pred aplikáciou krému sa tiež osprchujte a dôkladne osušte.
2. Ako predísť fľakom?
Fľaky sú v rámci samoopaľovania najväčším postrachom spolu s predstavou, že chytíte farbu pomaranča. Problematickými partiami sú v tomto prípade lakte, kolená a chodidlá, pretože ide o suchšie miesta. Určite nič nepokazíte tým, keď na tieto partie najprv nanesiete obyčajný telový krém a až potom ten samoopaľovací.
3. 3, 2, 1… akcia!
Krém nanášajte od chodidiel cez priehlavky, stehná, brucho, dekolt a pokračujte hore až ku krku, nakoniec si natrite paže. Aby ste mali naozaj istotu, že vaše ruky nebudú fľakaté, použite na nanášanie aplikačné rukavice. Po aplikácii si v každom prípade nezabudnite starostlivo umyť ruky.
4. Ako na tvár?
Niektoré prípravky sú určené ako na telo, tak na tvár, pokiaľ však máte problematickú či citlivú pleť, radšej investujte aj do samoopaľovacieho krému priamo na tvár. Pri jeho nanášaní nezabudnite na oblasť uší a brady.
Zdroj obrázka: puhhha / Shutterstock.com